کینولند برای ورزشکاران

یکی از موادی که باید در رژیم غذایی افراد ورزشکار باشد، پروتئین است.پروتئین، انرژی ورزش‌کار را افزایش داده و به پرورش عضلات نیز کمک می‌کند. ورزشکارها بیشتر از افراد معمولی به پروتئین نیاز دارند. کینوا، منبع بسیار غنی از پروتئین گیاهی است که می‌تواند تمام نیاز آنها به پروتئین را تأمین کند.

افراد بدنساز به ازای هر کیلوگرم از وزن خود، باید بین 1.6 تا 2 گرم پروتئین در طول روز دریافت کنند. در هر 100 گرم از کینوا نیز حدود 15 گرم پروتئین وجود دارد. بنابراین، ورزشکارها می‌توانند به راحتی با مصرف کینوا، بخشی از میزان پروتئین موردنیاز بدن خود را به دست آورند.

علاوه ‌بر پروتئین، کینوا منبعی غنی از کربوهیدرات ‌های پیچیده است که باعث آزادسازی انرژی به صورت پیوسته در طول روز می‌شود و باید حتماً در رژیم غذایی ورزشکارها قرار گیرد. همچنین چربی اندک موجود در کینوا نیز از نوع چربی سالم بوده و برای ورزش‌کارها بسیار مفید است.

به دلیل این‌که ورزشکارها نمی‌توانند هر نوع ماده غذایی را مصرف کنند، در بسیاری از مواقع با کمبود ویتامین‌ها و مواد مغذی روبه‌رو می‌شوند. در این حالت، اکثر ورزشکارها به خوردن قرص‌ها و مکمل‌های مختلف روی می‌آورند. لازم است بدانید که مصرف کینوا می‌تواند تا حدی آنها را از خوردن قرص و مکمل بی ‌نیاز کند.

کینوا سرشار از ویتامین‌های گروه B مثل ویتامین 1 Bو 6 B است که به رشد و ترمیم عضله ‌ها کمک می‌کنند. همچنین کینوا، سرشار از مواد مغذی مثل منیزیم، مس و آهن است که در بهبود کیفیت خواب، جلوگیری از گرفتگی عضلات بعد از ورزش و افزایش احساس شادابی نقش بسیار مهمی دارند.

محصولات کینولد به گونه ای تهیه شده اند که به طور میانگین 15-20 % از حجم محصولات، حاوی کینوآ فرآوری شده می باشند که قابلیت مصرف آسان کینوآ را به سادگی ممکن سازد تا مصرف کنندگان به راحتی در میان وعده های خوشمزه، پروتئین کافی دریافت کنند و از خواص منحصر به فرد این ماده غذایی بهره مند شوند.

کینوا نادرترین منبع گیاهی است که دارای پروتئین کامل بوده و این پروتئین شامل همه‌ی 20 اسید آمینه از جمله 9 آسید آمینه‌ی ضروری برای بدن می باشد که تنها از طریق مواد خوراکی امکان تامین شدن دارد.

همچنین حاوی مقادیر مناسبی از فیبر، منگنز، منیزیم، فسفر، فولات و چندین ریزمغذی دیگر نیز هست.

محصولات کینوآ اوتمیل، در 4 طعم متفاوت حاوی: کینوآ فرآوری شده، پرک جو دوسر و دانه ی چیا می باشند که به طور اختصاصی برای ورزشکاران طراحی و تولید شده اند تا علاوه بر تمامی خواص کینوآ، بتوانند از یک میان وعده غنی شده با امگا 3 و بدون قند لذت ببرند.

همچنین کینوآ-بار های پروتئینی کینولند، میان وعده ای انرژی بخش برای ورزش کاران می باشند که هر کدام حاوی 5 گرم پروتئین کامل گیاهی هستند و انتخاب مناسبی برای میان وعده های تمرینی ورزشکاران محسوب می گردند و احساس سیری بلند مدتی حین تمرینات ورزشی ایجاد می کنند.